Trečiadienis, 14 kovo 2018 00:00

100 dienų iki egzaminų

 Kovo 2 dieną mūsų gimnazijoje vyko ŠIMTADIENIO šventė. Š gimnaziją skubėjo šventiškai pasipuošę mūsų abiturientai, kurie pirmiausia buvo pakviesti į klasės valandėlę, o vėliau kartu su juos mokančiais mokytojais išvyko į Klaipėdos simbolį „Meridianą“ pasmaguriauti desertų.
Abiturientams – tai buvo tikrų tikriausia staigmena, kadangi jie visi į restoraną keliavo užrištomis akimis, o juos lydėjo po mokytoją, kurie ne tik reguliavo jų ėjimo kryptį, bet ir skaičiavo žingsnius, kad mokiniai galėtų eiti drąsiai ir užtikrintai.
Staigmena sekė staigmeną grįžus į gimnaziją, dvyliktokų laukė negailestingas teismas. 100 dienų teisme jiems buvo paskelbtas kaltinimas dėl „Iššvaistyto 12 mokslo metų laiko bei amžino vėlavimus į pamokas“. Teismo atstovai (o jais buvo mokytojai) atsakingai pasirengė mokinius tardyti iki paskutinio atokvėpio. Prokuroras (mokytojas Adomas) neleido nė trupučio atsipalaiduoti, nes vis uždavė ir uždavė sudėtingus klausimus, tačiau abiturientams viskas atrodė vieni niekai, nes sakydami tiesą (ir tik tiesą), jie gražiausiai išsisuko iš įvairių kaltinimų (žinoma, jiems padėjo ir klasės auklėtojas Romualdas, kuris šį kartą jiems atstovavo ir kaip advokatas) ir išsikovojo visišką išteisinimą, tačiau su sąlyga, kad jie pažadės vykdyti teisėjos (mokytojos Deimantės) numatytus pasižadėjimus.
Visą teismo procesą vainikavo dvyliktokams įteikiami pusdiplomiai su visų mokslo metų įvertinimais už jų pastangas mokyklinio gyvenimo situacijose. Taip pat įteiktas simbolinis „100 dienų kalendorius“ su padrąsinančiom gyvenimiškom sentencijom. Šis kalendorius skaičiuoja ne tik akimirkas iki jų skrydžio į egzaminus, bet ir į gyvenimą.
Savo ruožtu abiturientai dabartiniams vienuoliktokams įteikė savo atminimo dovanas – stiklainį, kupiną išminties, kuri bus mokiniams reikalinga ateityje.
Kai pasibaigė teismo procesas, visų laukė vaišių stalas ir pokalbiai. Taip pat abiturientai galėjo dairytis po salę, kuri buvo papuošta jų nuotraukomis ir haiku eilėmis apie juos.
Ir žinote, lkai kam ieka tik 100 dienų, kurios labai greitai tirpsta...

II gimnazijos klasės mokinė Simona Paulikaitė

Skaityti 481 kartai Atnaujinta Trečiadienis, 14 kovo 2018 15:27